Skaffa en egen gratis hemsida   

Ladda om sidan/Synkronisera inloggning

 

Tävlingsresultat

 

 

Här är en sida där jag vill presentera mina och mina valpköpares resultat från olika tävlingar/prov. Det kan vara bl.a rallylydnad, agility, viltspår, freestyle och lydnad.

 

 

 

In High Spirits Black Bandit (Akki)

och Linn Jonsson

Linn och Akki gjorde sin första inofficiella agilitystart den 8 maj 2011. Det resulterade i en 4:e placering av 22 startande. Denna gången var det hoppklass storlek small.

Här under är det Linns egna berättelser om två tävligar till:

Skellefteåtävlingen:

Lopp1: hoppklass 1, 23startande 8:e plats 15fel pågrund av att Akki hoppar på mig tre ggr annars ett bra lopp
Lopp2: hoppklass 1, disk pågrud av missat hopphinder som han tar från fel håll annars jättebra fart!

Gällivaretävlingen:

Lördag:
Agilityklass 1: 14startande felfritt lopp men med tidsfel, men han klarade vippen vilket han inte brukar så träningen de senaste veckan gav resultat kom 6:a iaf
Hoppkass 1: felfrittlopp men med tidsfel igen, svårt att hinna med alla sheltie tycker han;) men kom 8:a iaf
Söndag:

Disk båda loppen pågrund av vägran på tunnlar vilket han aldrig brukar tveka på, han har dock vari dålig i magen hela helgen eftersom vi reser å han blir lite stressad av sånt. Märkte att han inte riktigt var på G, men sjukt stolt övar att han klarade vippen:) Han är ju trots allt inte så gammal, har kanske lite höga förväntningar på honom. Det tar ju för de mesta flera år innan man tar bra placeringar å det gör han ju redan:)

 

 

In High Spirits Buff Beauty (Baffi)

och Josefin Karlsson

 

Nu har även Baffi fått vara med i en "agility-lek-tävling" på Björkstadens hundklubb tillsammans med Josefin. För att bara ha tränat tillsammans en gång måste jag säga att det gick super-bra. Hon gick hela banan felfritt och enda gången när hon tappade focus på Jossan var när hon vädrade doften från mig och Jennifer vid sargen. Så hon slutade faktiskt inte sist, några hundar blev placerade efter henne....

Jag hoppas på ett fortsatt samarbete med Josefin som passar en tik som Baffi som gillar fart och fläkt.

OBS!

På nedanstående ekipage skriver jag endast in officiella resultat.

 

 

 AGD 1, AGHD 1, RLD N, FD 1 In High Spirits Angel Cheeks (Pim)

och Josefin Karlsson

 

Rallylydnad 2015-09-26 Holmsunds BK 

Domare: BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng: 75
Domare: BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng: 79

Freestyle 2016-03-12 Umeå BK

  Domare: PERSSON MONA
Domare: HAMRÉN ZANDRA
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7,4
Innehåll: 7,95
Tolkning av musik: 7,8
Poäng: 23,15
Domare: ENGLÖF TOMAS
Domare: GREEN THERÉSE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7,8
Innehåll: 8,3
Tolkning av musik: 8,2
Poäng: 24,3

Rallylydnad 2016-04-10  Umeå BK

Godkänt championat: RLD N
Domare:  BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng :   86

 

RALLYLYDNAD 2016-06-11 UMEÅ SBK
Domare: NORBERG CARINA
Nybörjarklass
Poäng : 100
Domare: HERNANDER LOUISE
Nybörjarklass
Poäng : 82

RALLYLYDNAD 2016-06-12 NJURUNDA SBK
Domare: SVELANDER LENA
Nybörjarklass
Poäng : 80
Domare: SVELANDER LENA
Nybörjarklass
Poäng : 72

AGILITY 2016-07-09 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: VERTANEN TIMO
Agility klass I : 1
Small
Antal startande : 17
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 016

AGILITY 2016-07-10 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 13
Domare: VERTANEN TIMO
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 11

AGILITY 2016-07-27 HÄRNÖSAND SBK
Domare: THENERT JÖRG
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 16
Fel : 5
Domare: THENERT JÖRG
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 23
Domare: THENERT JÖRG
Hoppklass I : 4
Small
Antal startande : 21
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2016-08-06 BYSKE SBK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 24
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : 8
Small
Antal startande : 22
Fel : 18,77

AGILITY 2016-08-07 BYSKE SBK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 24
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 23

AGILITY 2016-08-16  SBK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 23
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : 7
Small
Antal startande : 27
Fel : 15,57

FREESTYLE 2016-09-03 HOLMSUND SBK
Domare: RÖRING MARGARETA
Domare: HAMRÉN ZANDRA
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7
Innehåll : 7
Tolkning av musik : 7,15
Poäng : 21,15
Domare: RÖRING MARGARETA
Domare: ÅSTRÖM SABINE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7,55
Innehåll : 7,65
Tolkning av musik : 7,35
Poäng : 22,55

FREESTYLE 2016-09-04 HOLMSUND SBK
Domare: HAMRÉN ZANDRA
Domare: ÅSTRÖM SABINE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 6,95
Innehåll : 7,5
Tolkning av musik : 7,5
Poäng : 21,95
Domare: PERSSON MONA
Domare: GREEN THERÉSE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 8,25
Innehåll : 8,3
Tolkning av musik : 8
Poäng : 24,55

AGILITY 2016-09-10 LULEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : 3
Small
Antal startande : 23
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: MYREFELT KRISTINA
Hoppklass I : 1
Small
Antal startande : 24
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2016-09-11 LULEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 20
Fel : 5
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : 7
Small
Antal startande : 22
Fel : 5

AGILITY 2016-09-17 UMEÅ SBK
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 11
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 12

AGILITY 2016-09-24 TIMRÅ SBK
Godkänt championat : AGD I
Godkänt championat : AGHD I
Domare: AHLIN YVONNE
Agility klass I : 4
Small
Antal startande : 21
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: AHLIN YVONNE
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 20
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: PETTERSSON KJELL
Hoppklass I : 8
Small
Antal startande : 19
Fel : 5
Domare: PETTERSSON KJELL
Hoppklass I : 3
Small
Antal startande : 18
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2016-09-25 TIMRÅ SBK
Domare: PETTERSSON KJELL
Agility klass I : 1
Small
Antal startande : 17
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: PETTERSSON KJELL
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 16
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare 1 AHLIN YVONNE
Hoppklass I : 3
Small
Antal startande : 19
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: AHLIN YVONNE
Hoppklass I : 1
Small
Antal startande : 19
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

RALLYLYDNAD 2016-10-08 SKELLEFTEÅ SHU
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 55
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 76

BPH MED SKOTT 2016-10-15 NORDMALING, STRANDVALLEN
Beskrivare: SJÖDIN EVA-KARIN
BPH Genomförd

AGILITY 2016-12-03 PITEÅ SHU
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : 2
Small
Antal startande : 4
Fel : 22,9
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : 3
Small
Antal startande : 4
Fel : 0
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : 3
Small
Antal startande : 4
Fel : 0

AGILITY 2016-12-04 PITEÅ SHU
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : 4
Small
Antal startande : 8
Fel : 6,61
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 7
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 7

AGILITY 2017-02-11 SKELLEFTEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 13
Domare: FERNSTRÖM MARIANNE
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 13

AGILITY 2017-02-12 SKELLEFTEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass II : 3
Small
Antal startande : 9
Fel : 6,21
Domare: FERNSTRÖM MARIANNE
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 9

RALLYLYDNAD 2017-03-26 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: BACKLUND BARBRO
Fortsättningsklass
Diskvalificerad
Poäng : 000

 

AGILITY 2017-04-08 PITEÅ  SAGIK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass II : 3
Small
Antal startande : 6
Fel : 14,1
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass II : 2
Small
Antal startande : 6
Fel : 17,55

AGILITY 2017-04-09 PITEÅ  SAGIK
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 5
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II : 1
Small
Antal startande : 5
Fel : 9,92

 

FREESTYLE 2017-04-29 UMEÅ SBK
Domare: PERSSON MONA
Domare: MAMRELUND JOHANNA
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7,55
Innehåll : 7,95
Tolkning av musik : 7,75
Poäng : 23,25

FREESTYLE 2017-04-30 UMEÅ SBK
Godkänt championat : FDI
Domare: MAMRELUND JOHANNA
Domare: ÅSTRÖM SABINE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 7,85
Innehåll : 8
Tolkning av musik : 7,95
Poäng : 23,8
Domare: MAMRELUND JOHANNA
Domare: ÅSTRÖM SABINE
Freestyleklass
Klass I
Precision, samarbete: 0
Innehåll : 0
Tolkning av musik : 0
Poäng : 0
Diskvalificerad

AGILITY 2017-06-03 UMEÅ SBK
Domare: TEILERI TIMO
Agility klass II: 2
Small
Antal startande: 13
Fel : 12,2
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass II: 5
Small
Antal startande: 16
Fel : 0,35

AGILITY 2017-06-04 UMEÅ SBK
Domar: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass II: D
Small
Antal startande: 14
Domar: TEILERI TIMO
Hoppklass II: 3
Small
Antal startande: 17
Fel : 0

AGILITY 2017-06-10 LULEÅ SBK
Domare: BEREFLOD MADELEINE
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 12
Domare: BEREFLOD MADELEINE
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 14

AGILITY 2017-06-11 LULEÅ AGILITY SBK
Domare: BEREFLOD MADELEINE
Agility klass II : 5
Small
Antal startande : 10
Fel : 5
Domare: LUNDH VIKTORIA
Hoppklass II : 2
Small
Antal startande : 12
Fel : 2,23

AGILITY 2017-07-12 PITEÅ SBK
Domare: MOJANIS ANNIKA
Agility klass II : 4
Small
Antal startande : 14
Fel : 5
Domare: MOJANIS ANNIKA
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 14

AGILITY 2017-07-13- PITEÅ SBK
Domare: BERGLUND TOMAS
Agility klass II : 5
Small
Antal startande : 14
Fel : 5
Domare: BERGLUND TOMAS
Hoppklass II : 2
Small
Antal startande : 12
Fel : 2,12

AGILITY 2017-07-14 PITEÅ SBK
Domare: BRUNDIN CAMILLA
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 12
Domare: BERGLUND TOMAS
Hoppklass II : 2
Small
Antal startande : 11
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2017-07-27 HÄRNÖSAND SBK
Domare: THENERT JÖRG
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 8
Domare: THENERT JÖRG
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 10
Domare: THENERT JÖRG
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 10

AGILITY 2017-08-05 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: VERTANEN TIMO
Agility klass II : 2
Small
Antal startande : 10
Fel : 0
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 13

AGILITY 2017-08-06 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass II : D
Small
Antal startande : 10
Domare: VERTANEN TIMO
Hoppklass II : D
Small
Antal startande : 14

 
 

 

RLD N In High Spirits She´s Got The Look (Sheila)

och Annica Granberg

 

 

RALLYLYDNAD 2015-09-26 HOLMSUND SBK
Domare: BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng : 88
Domare: BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng : 84

RALLYLYDNAD 2017-04-08 UMEÅ SBK
Godkänt championat : RLD N
Domare: NORBERG CARINA
Nybörjarklass
Poäng : 79
Kvalif/Nybörjarklass

 


 

In High Spirits Little Darling (Greta)

och Hanna Jumisko

 

 

RALLYLYDNAD 2014-11-29 KALIX SKK
Domare: HAG CAROLA
Nybörjarklass
Poäng : 36 

RALLYLYDNAD 2014-11-30 KALIX SKK
Domare: HAG CAROLA
Nybörjarklass
Poäng : 0

AGILITY 2015-08-15 LULEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : 7
Small
Antal startande : 18
Fel : 8,1
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : 4
Small
Antal startande : 18
Fel : 0

AGILITY 2015-08-22 KALIX SKK
Domare: POHJANEN EEVA-LIISA
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 10
Fel : 7,97
Domare: JOKISAARI MINNA
Hoppklass I : 2
Small
Antal startande : 10
Fel : 11,57

AGILITY 2015-08-23 KALIX SKK
Domare: JOKISAARI MINNA
Agility klass I : 3
Small
Antal startande : 8
Fel : 3,14
Domare: POHJANEN EEVA-LIISA
Hoppklass I : 2
Small
Antal startande : 9
Fel : 10

AGILITY 2015-08-29 BODEN SBK
Domare: LUNDSTRÖM ANNA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 8
Domare: VERTANEN TIMO
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 8

AGILITY 2015-11-14 PITEÅ SBK
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : 4
Small
Antal startande : 11
Fel : 3
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : 4
Small
Antal startande : 11
Fel : 0
AGILITY 2015-11-15 PITEÅ SBK
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Hoppklass I : 3
Small
Antal startande : 15
Fel : 1,71
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Hoppklass I : 9
Small
Antal startande : 15
Fel : 12,35
AGILITY 2016-05-15 KALIX SKK
Domare:  VERTANEN TIMO
Agility klass I :   2
Small
Antal startande :   16
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare:  VERTANEN TIMO
Hoppklass I :   2
Small
Antal startande :   16
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

 

AGILITY 2016-05-21 SKELLEFTEÅ SBK
Domare:  NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I :   8
Small
Antal startande :   27
Fel : 5
Domare: TÅNGRING MALIN
Hoppklass I :   6
Small
Antal startande :   26
Fel : 8,22

 

 AGILITY 2016-08-20 KALIX SKK
Domare: WUTHRICH JOHANNA
Agility klass I : 1
Small
Antal startande : 16
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: NYBERG JOHANNA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 17

 AGILITY 2016-09-10 LULEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : 4
Small
Antal startande : 23
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: MYREFELT KRISTINA
Hoppklass I : 4
Small
Antal startande : 24
Fel : 2,5

 AGILITY 2016-09-11 LULEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 20
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : 2
Small
Antal startande : 22
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2017-07-08 KALIX SKK
Domare: KARLSSON TINA
Agility klass I : 6
Small
Antal startande : 23
Fel : 5
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : 12
Small
Antal startande : 24
Fel : 15,83



In High Spirits Tom Tom 

 

  VILTSPÅRPROV 2013-10-03 VÄSTERBOTTEN

Domare: ROTH LEIF
Rörligt prov
Anlagsklass
GK

 

 

SE UCH, RLD N, RLD F In High Spirits Black Arrow (Pilen)

och Maria Larsson 

 

Rallylydnad 2016-05-22 Nordmaling

Domare: NORBERG CARINA

Nybörjarklass

 Poäng :   64

 

RALLYLYDNAD 2016-06-11 UMEÅ BK

Domare: NORBERG CARINA

Nybörjarklass

 Poäng :   67

 

Domare: HERNANDER LOUISE

Nybörjarklass

 Poäng :   61

 

RALLYLYDNAD 2016-07-15 ÖRNSKÖLDSVIK  SBK
Domare:  NORBERG CARINA
Nybörjarklass
Poäng : 83

RALLYLYDNAD 2016-08-21 TIMRÅ SBK
Domare: SVELANDER LENA
Nybörjarklass
Poäng : 93
Domare: NORBERG CARINA
Nybörjarklass
Poäng : 69

RALLYLYDNAD 2016-08-27 NORDMALING  SBK
Godkänt championat : RLD N
Domare: BLOM MONIKA
Nybörjarklass
Poäng : 94
Domare: NORDQVIST JEANETTE
Nybörjarklass
Poäng : 72

RALLYLYDNAD 2016-09-10 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: BACKLUND BARBRO
Nybörjarklass
Poäng : 69

RALLYLYDNAD 2017-03-26 ÖRNSKÖLDSVIK  SBK
Domare: BACKLUND BARBRO
Fortsättningsklass
Diskvalificerad
Poäng : 000

 

RALLYLYDNAD 2017-05-06 NJURUNDA SBK
Domare: BACKLUND BARBRO
Fortsättningsklass
Poäng : 48
Domare: SVELANDER LENA
Fortsättningsklass
Poäng : 81
Kvalif/Fortsättn.kla

RALLYLYDNAD 2017-05-28 NORDMALING SBK
Godkänt championat : RLD F
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 98
Kvalif/Fortsättn.kla
Domare: CHRISTENSEN EWA
Fortsättningsklass
Poäng : 93
Kvalif/Fortsättn.kla

RALLYLYDNAD 2017-07-30 KRAMFORS SBK
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 84
Kvalif/Fortsättn.kla
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 90
Kvalif/Fortsättn.kla

RALLYLYDNAD 2017-08-20 NORDMALING SBK
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 74
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 91
Kvalif/Fortsättn.kla

RALLYLYDNAD 2017-09-03 HOLMSUND SBK
Domare: PETTERSSON EMMA
Fortsättningsklass
Poäng : 89
Kvalif/Fortsättn.kla
Domare: PETTERSSON EMMA
Fortsättningsklass
Poäng : 78
Kvalif/Fortsättn.kla

RALLYLYDNAD 2017-09-10 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: NORBERG CARINA
Fortsättningsklass
Poäng : 79
Kvalif/Fortsättn.kla

 

 

In High Spirits Fairy Princess (Prillan) och Aurora Sepulveda 

 

AGILITY 2016-08-16 SBK
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande :
27

AGILITY 2016-08-27 SHU
Domare: VERTANEN TIMO
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 23

AGILITY 2016-08-28 PITEÅ SHU
Domare: BERGLUND TOMAS
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 22

AGILITY 2017-02-12 SKELLEFTEÅ SBK
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 18

 

AGILITY 2017-04-08 PITEÅ SAGIK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 14
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 14

AGILITY 2017-06-10 LULEÅ SBK
Domare: LUNDH VIKTORIA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 14
Domare: BEREFLOD MADELEINE
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 13

AGILITY 2017-08-01 SBK
Domare: SVANERED ERICA
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 20
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 21

AGILITY 2017-08-05 ÖRNSKÖLDSVIK SBK
Domare: VERTANEN TIMO
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 17
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 14

AGILITY 2017-08-26 PITEÅ SHU
Domare: JANSSON MARIA
Agility klass I : 4
Small
Antal startande : 19
Fel : 0
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : 4
Small
Antal startande : 18
Fel : 0

AGILITY 2017-08-27 PITEÅ SHU
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Agility klass I : 2
Small
Antal startande : 18
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: FLANAGAN MICHAEL
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 16

2017-09-02 NORDMALING BPH MED SKOTT STRANDVALLEN
Beskrivare SJÖDIN EVA-KARIN
BPH Genomförd

AGILITY 2017-09-09 LULEÅ SBK
Domare: BROBERG EMMA
Agility klass I : 9
Small
Antal startande : 18
Fel : 5
Domare: LUNDIN EWA
Hoppklass I : 2
Small
Antal startande : 16
Fel : 0
Uppflyttningsresulta

AGILITY 2017-09-30 NORDMALING SBK
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : 5
Small
Antal startande : 18
Fel : 10
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : D
Small
Antal startande : 18
Domare: NAARTTIJÄRVI JENNY
Agility klass I : 5
Small
Antal startande : 17
Fel : 0

AGILITY 2017-10-01 NORDMALING SBK
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : 3
Small
Antal startande : 14
Fel : 0
Uppflyttningsresulta
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : D
Small
Antal startande : 14
Domare: SVANERED ERICA
Hoppklass I : 5
Small
Antal startande : 14
Fel : 0

 

.